Information Covid-19 - Av omtanke om din och vår hälsa har vi infört extra försiktighetsåtgärder för att ditt besök hos oss ska kännas så tryggt som möjligt. Läs mer här

Sök Meny

Verkstad i Katrineholm

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och reparerar din bil. Hos oss får du direktkontakt med en Personlig Servicetekniker. Vi tror att det ger en bättre och renare kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har du ingen Personlig Servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0150-733 00


Boka ditt verkstadsbesök enkelt via vår webbokning via länkarna nedan:

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Andreas Andersson

Volvotekniker

0150-733 67

andreas.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Fredrik Eriksson

Volvotekniker

0150-733 68

fredrik.eriksson@skobes.se

Personlig presentation

Jimmy Alexandersson

Volvotekniker

0150-733 63

jimmy.alexandersson@skobes.se

Personlig presentation

Jonatan Roos

Volvo-/Renaulttekniker

0150-733 38

jonatan.roos@skobes.se

Personlig presentation

Tommy Vestberg

Volvotekniker

0150-733 34

tommy.vestberg@skobes.se

Personlig presentation

Niclas Mokvist

Fordtekniker

0150-733 60

niclas.mokvist@skobes.se

Personlig presentation

Leif Andersson

Fordtekniker

0150-733 64

leif.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Kim Gustafsson

Renaulttekniker

0150-733 36

kim.gustafsson@skobes.se

Personlig presentation

Mikael Ceder

Renaulttekniker

0150-733 58

mikael.ceder@skobes.se

Personlig presentation

Mikael Ljungstedt

Renaulttekniker

0150-733 65

mikael.ljungstedt@skobes.se

Personlig presentation

Jerry Lindholm

Kundcenter Ford / Renault

0150-733 31

jerry.lindholm@skobes.se

Personlig presentation

Tommy Linnér

Verkstadschef

0150-733 30

tommy.linner@skobes.se

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik