Vald anläggning:
Telefon: 0491-897 00
Öppet idag: Bilhall 09.00 - 18.00
Alla öppettider

Öppettider och kontaktinfo

Verkstad i Oskarshamn

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och åtgärdar din bil. På Skobes får du direktkontakt med en personlig servicetekniker. Det ger bättre kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har Ni ingen personlig servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de Er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0491-897 00

 

Boka ditt verkstadsbesök enkelt via vår webbokning vi länkarna nedan:

Boka service/verkstadsbesök »

Boka glasreparation »

Boka skadebesiktning »

Boka däck-hjulskifte »

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Johan Larsson

Verkstadscoach / tillförordnad Servicechef

 johan.larsson@skobes.se

Personlig presentation »

Emanuel Liljegren

Volvotekniker

 0491-897 19

 emanuel.liljegren@skobes.se

Personlig presentation »

Kent Johansson

Volvotekniker

 0491-897 10

 kent.johansson@skobes.se

Personlig presentation »

Kim Larsson

Volvotekniker

 0491-897 22

 kim.larsson@skobes.se

Personlig presentation »

Damir Tucek

Tekniker Ford personbil, Renault/Ford Transportbil

 0491-897 15

 damir.tucek@skobes.se

Personlig presentation »

Thim Am Ende

Renaulttekniker

 0491-897 12

 thim.amende@skobes.se

Personlig presentation »

Magnus Tates

Verkstadsadministratör / Skadefrågor

 0491-897 21

 magnus.tates@skobes.se

Personlig presentation »

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik