Sök Meny

Verkstad i Tranås

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och reparerar din bil. Hos oss får du direktkontakt med en Personlig Servicetekniker. Vi tror att det ger en bättre och renare kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har du ingen Personlig Servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0140-694 00


Boka ditt verkstadsbesök enkelt via vår webbokning via länkarna nedan:

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Robert Lundqvist

Personlig Servicetekniker Volvo / Renault

0140-694 82

robert.lundqvist@skobes.se

Personlig presentation

Adam Andersson

Personlig Servicetekniker Ford

0140-694 33

adam.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Jimmy Josefsson

Tekniker

0140-694 83

jimmy.josefsson@skobes.se

Personlig presentation

Xaver Laukant

Tekniker

0140-694 85

xaver.laukant@skobes.se

Personlig presentation

Robin Svensson

Tekniker

0140-694 87

robin.svensson@skobes.se

Personlig presentation

Martin Rithell

Verkstadschef

0140-694 43

martin.rithell@skobes.se

Personlig presentation

Svante Karlsson

Teamleader VPS / Andon

0140-694 45

svante.karlsson@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik