Sök Meny

Verkstad Vimmerby

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och reparerar din bil. Hos oss får du direktkontakt med en Personlig Servicetekniker. Vi tror att det ger en bättre och renare kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har du ingen Personlig Servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0492-662 00


Boka ditt verkstadsbesök enkelt via vår webbokning via länkarna nedan:

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Martin Gunnarsson

Personlig Servicetekniker Volvo / Renault / Ford

0492-662 22

martin.gunnarsson@skobes.se

Personlig presentation

Kevin Whidotti

Personlig servicetekniker / Däcktekniker

0492-662 19

kevin.whidotti@skobes.se

Personlig presentation

Viktor Gudmunsén

Personlig Servicetekniker

0492-662 21

viktor.gudmunsen@skobes.se

Personlig presentation

Edvin Sandberg

Personlig Servicetekniker
Renault / Dacia / Volvo

0492-662 10

edvin.sandberg@skobes.se

Personlig presentation

Fredrik Ruhlander

Tekniker Volvo / Renault / Ford

0492-662 09

fredrik.ruhlander@skobes.se

Personlig presentation

Herman Nilsson

Servicetekniker/Interntekniker

0492-662 11

herman.nilsson@skobes.se

Personlig presentation

Jörgen Carlsson

Verkstadscoach / Bokning hjulskifte

0492-662 08

jorgen.carlsson@skobes.se

Personlig presentation

Richard Lord

Verkstadschef

0492-662 07

richard.lord@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik