Information Covid-19 - Av omtanke om din och vår hälsa har vi infört extra försiktighetsåtgärder för att ditt besök hos oss ska kännas så tryggt som möjligt. Läs mer här

Sök Meny

Bilverkstad med Personlig Servicetekniker

För oss på Skobes bilverkstad i Katrineholm är det väldigt viktigt att vara uppdaterade och följa teknikens utveckling, både vad gäller teori och hur arbetet ska utföras. Vi försöker alltid att lära oss något nytt och detta tror vi bidrar till att skapa en bra och öppen kommunikation till dig som kund. På bilverkstaden i Katrineholm har vi speciell kunskap för att ta hand om din Volvo, Ford, Renault och Dacia.

Personlig Servicetekniker – inga mellanhänder

Att lämna in din bil på en verkstad där du har kontakt med flera olika personer för att få din bil reparerad, anser vi skapar onödiga risker för missförstånd. Därför erbjuder vi dig som kund hos oss en Personlig servicetekniker som hjälper dig från start till mål – helt utan mellanhänder. Det minskar risken för missförstånd och du kan känna dig trygg i att det är samma person som sköter reparationen av din bil, såväl som det administrativa.

Enklare för dig – enklare för oss

Att lämna in sin bil för reparation kanske inte är något man ser fram emot – men att ha det gjort är desto härligare. Därför vill vi göra processen så enkel som möjligt för dig. Genom att dra ner på antalet mellanhänder helt och skapa direkt kommunikation hoppas vi att vi underlättar för dig – det är något som underlättar för oss med.

 

Välkommen till vår verkstad i Katrineholm.

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Andreas Andersson

Andon

0150-733 67

andreas.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Fredrik Eriksson

Personlig Servicetekniker Volvo

0150-733 68

fredrik.eriksson@skobes.se

Personlig presentation

Jimmy Alexandersson

Personlig Servicetekniker Volvo

0150-733 63

jimmy.alexandersson@skobes.se

Personlig presentation

Jonatan Roos

Personlig Servicetekniker Volvo / Renault

0150-733 38

jonatan.roos@skobes.se

Personlig presentation

Tommy Vestberg

Verkstadscoach

0150-733 34

tommy.vestberg@skobes.se

Personlig presentation

Niclas Mokvist

Personlig Servicetekniker Ford

0150-733 60

niclas.mokvist@skobes.se

Personlig presentation

Leif Andersson

Personlig Servicetekniker Ford

0150-733 64

leif.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Kim Gustafsson

Personlig Servicetekniker Renault

0150-733 36

kim.gustafsson@skobes.se

Personlig presentation

Mikael Ceder

Personlig Servicetekniker Renault

0150-733 58

mikael.ceder@skobes.se

Personlig presentation

Mikael Ljungstedt

Personlig Servicetekniker Renault

0150-733 65

mikael.ljungstedt@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik