Information Covid-19 - Av omtanke om din och vår hälsa har vi infört extra försiktighetsåtgärder för att ditt besök hos oss ska kännas så tryggt som möjligt. Läs mer här

Sök Meny

Däckverkstad Katrineholm

Vi hjälper dig att välja rätt däck oavsett bilmärke

Vi är din däckspecialist och ingår i Sveriges största däckkedja. Vi kan din bil, dess egenskaper och hjälper dig hitta rätt däck så att du ska få de bästa köregenskaperna. I vårt sortiment hittar du ett brett utbud av däck och fälgar för de flesta bilmärken.


Boka tid för ditt däck/hjulskifte enkelt via vår webbokning:

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Tommy Vestberg

Verkstadscoach

0150-733 34

tommy.vestberg@skobes.se

Personlig presentation

Andreas Andersson

Andon

0150-733 67

andreas.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Jerry Lindholm

Kundcenter Ford / Renault

0150-733 31

jerry.lindholm@skobes.se

Personlig presentation

Fredrik Eriksson

Personlig Servicetekniker Volvo

0150-733 68

fredrik.eriksson@skobes.se

Personlig presentation

Jimmy Alexandersson

Personlig Servicetekniker Volvo

0150-733 63

jimmy.alexandersson@skobes.se

Personlig presentation

Kim Gustafsson

Personlig Servicetekniker Renault

0150-733 36

kim.gustafsson@skobes.se

Personlig presentation

Niclas Mokvist

Personlig Servicetekniker Ford

0150-733 60

niclas.mokvist@skobes.se

Personlig presentation

Jonatan Roos

Personlig Servicetekniker Volvo / Renault

0150-733 38

jonatan.roos@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik