Vald anläggning:
Telefon: 0141-227 500
Öppet idag: Bilhall 09.00 - 18.00
Alla öppettider

Öppettider och kontaktinfo

Verkstad

Har Ni ingen personlig servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de Er att bli kopplad till rätt person.

Växelnummer: 0141-22 75 00

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Lars Nilsson

Servicechef / Platschef
Kundrelationsansvarig

 0141-22 75 36

 lars.nilsson@skobes.se

Personlig presentation »

Emir Osmanovic

Tekniker Volvo / Renault / Dacia

 0141-22 75 72

 emir.osmanovic@skobes.se

Personlig presentation »

Göran Boström

Volvotekniker

 0141-22 75 79

 goran.bostrom@skobes.se

Personlig presentation »

Göran Sjögren

Volvotekniker

 0141-22 75 66

 goran.sjogren@skobes.se

Personlig presentation »

Jonas Ivansson

Volvotekniker

 0141-22 75 62

 jonas.ivansson@skobes.se

Personlig presentation »

Richard Persson

Tekniker Volvo / Renault

 0141-22 75 61

 richard.persson@skobes.se

Personlig presentation »

Roukan Hamza

Volvotekniker

 0141-22 75 74

 roukan.hamza@skobes.se

Personlig presentation »

Victor Jonsson

Tekniker Volvo / Ford

 0141-22 75 31

 victor.jonsson@skobes.se

Personlig presentation »

Issa Murad

Personlig Servicetekniker

 0141-22 75 81

 issa.murad@skobes.se

Personlig presentation »

Christian Lindskog

Transportbilstekniker

 0141-22 75 80

 christian.lindskog@skobes.se

Personlig presentation »

Tobias Bergeling

Transportbilstekniker

 tobias.bergeling@skobes.se

Personlig presentation »

Kim Göransson

Interntekniker

 0141-22 75 73

Personlig presentation »

Jonathan Borg

Systemspecialist Volvo

 0141-22 75 32

 jonathan.borg@skobes.se

Personlig presentation »

Pontus Carlsson

Systemspecialist Renault / Dacia

 0141-22 75 65

 pontus.carlsson@skobes.se

Personlig presentation »

Dennis Andersson

Verkstadscoach

 0141-22 75 71

 dennis.andersson@skobes.se

Personlig presentation »

Magnus Johansson

Verkstadscoach Ford / Lätta transportbilar

 0141-22 75 47

 magnus.johansson@skobes.se

Personlig presentation »

Isabelle Liljedahl

Kundvärdinna

 0141-22 75 70

 isabelle.liljedahl@skobes.se

Personlig presentation »

Velida Dizdarevic

Administration eftermarknad

 0141-22 75 83

 velida.dizdarevic@skobes.se

Personlig presentation »

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik