Information Covid-19 - Av omtanke om din och vår hälsa har vi infört extra försiktighetsåtgärder för att ditt besök hos oss ska kännas så tryggt som möjligt. Läs mer här

Sök Meny

Verkstad Motala

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och reparerar din bil. Hos oss får du direktkontakt med en Personlig Servicetekniker. Vi tror att det ger en bättre och renare kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har du ingen Personlig Servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0141-22 75 00


Boka ditt verkstadsbesök enkelt via vår webbokning via länkarna nedan:

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Emir Osmanovic

Tekniker Volvo / Renault / Dacia

0141-22 75 72

emir.osmanovic@skobes.se

Personlig presentation

Göran Boström

Volvotekniker

0141-22 75 79

goran.bostrom@skobes.se

Personlig presentation

Göran Sjögren

Volvotekniker

0141-22 75 66

goran.sjogren@skobes.se

Personlig presentation

Jonas Ivansson

Volvotekniker

0141-22 75 62

jonas.ivansson@skobes.se

Personlig presentation

Richard Persson

Tekniker Volvo / Renault

0141-22 75 61

richard.persson@skobes.se

Personlig presentation

Victor Jonsson

Tekniker Volvo / Ford

0141-22 75 31

victor.jonsson@skobes.se

Personlig presentation

Issa Murad

Personlig Servicetekniker

0141-22 75 81

issa.murad@skobes.se

Personlig presentation

Christian Lindskog

Transportbilstekniker

0141-22 75 80

christian.lindskog@skobes.se

Personlig presentation

Rolf Josefsson

Transportbilstekniker

0141-22 75 75

rolf.josefsson@skobes.se

Personlig presentation

Tobias Bergeling

Transportbilstekniker

0141-22 75 60

tobias.bergeling@skobes.se

Personlig presentation

Kim Göransson

Interntekniker

0141-22 75 73

Personlig presentation

Mats Nilsson

Tillbehörsmontering Volvo/Renault/Dacia

0141-22 75 76

mats.nilsson@skobes.se

Personlig presentation

Jonathan Borg

Systemspecialist Volvo

0141-22 75 32

jonathan.borg@skobes.se

Personlig presentation

Pontus Carlsson

Systemspecialist Renault / Dacia

0141-22 75 65

pontus.carlsson@skobes.se

Personlig presentation

Dennis Andersson

Verkstadscoach

0141-22 75 71

dennis.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Magnus Johansson

Verkstadscoach Ford / Lätta transportbilar

0141-22 75 47

magnus.johansson@skobes.se

Personlig presentation

Isabelle Liljedahl

Kundvärdinna

0141-22 75 70

isabelle.liljedahl@skobes.se

Personlig presentation

Lars Nilsson

Servicechef / Platschef
Kundrelationsansvarig

0141-22 75 36

lars.nilsson@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik