Vald anläggning:
Telefon: 0155-752 00
Öppet idag: Bilhall 10.00 - 14.00
Alla öppettider

Öppettider och kontaktinfo

Verkstad

Har Ni ingen personlig servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de Er att bli kopplad till rätt person.

Växelnummer: 0155-752 00

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Henrik Nagy

Kundrelationsansvarig

 0155-752 30

 henrik.nagy@skobes.se

Personlig presentation »

Pontus Andersson

Volvotekniker

 0155-752 78

 pontus.andersson@skobes.se

Personlig presentation »

Wiktor Westas

Volvotekniker

 0155-752 79

 wiktor.westas@skobes.se

Personlig presentation »

Samuel Axelsson

Volvotekniker

 0155-752 63

 samuel.axelsson@skobes.se

Personlig presentation »

Sam Arwinge

Volvotekniker

 0155-752 74

 sam.arwinge@skobes.se

Personlig presentation »

Rasmus Hallqvist

Akutbilstekniker Volvo

 0155-752 67

 rasmus.hallqvist@skobes.se

Personlig presentation »

Anders Steen

Renaulttekniker

 0155-752 33

 anders.steen@skobes.se

Personlig presentation »

Jonas Adolfsson

Renaulttekniker

 0155-752 69

 jonas.adolfsson@skobes.se

Personlig presentation »

Jimmy Norberg

Renaulttekniker

 0155-752 71

 jimmy.norberg@skobes.se

Joakim Lindberg

Fordtekniker

 0155-752 61

 joakim.lindberg@skobes.se

Personlig presentation »

Marcus Johansson

Fordtekniker

 0155-752 70

 marcus.johansson@skobes.se

Personlig presentation »

Peter Johansson

Transportbilstekniker

 0155-752 66

 peter.johansson@skobes.se

Personlig presentation »

Emil Nord

Transportbilstekniker

 0155-752 75

 emil.nord@skobes.se

Personlig presentation »

Morgan Wirendal

Glastekniker

 0155-752 65

 morgan.wirendal@skobes.se

Personlig presentation »

Bo Gustafsson

Interntekniker

 bo.gustafsson@skobes.se

Personlig presentation »

Marcus Gustavsson

Interntekniker

 marcus.gustavsson@skobes.se

Personlig presentation »

Markus Eklund

Verkmästare internverkstad

 0155-752 68

 markus.eklund@skobes.se

Personlig presentation »

Anders Nilsson

Verkstadscoach Ford / Renault

 0155-752 41

 anders.nilsson@skobes.se

Personlig presentation »

Tove Ståhl

Administratör

 0155-752 42

 tove.stahl@skobes.se

Personlig presentation »

Mats Kjäll

Verkstadschef / Processutveckling

 0150-733 13

 mats.kjall@skobes.se

Personlig presentation »

Sandra Lind

Administratör (Föräldraledig)

Personlig presentation »

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik