Information Covid-19 - Av omtanke om din och vår hälsa har vi infört extra försiktighetsåtgärder för att ditt besök hos oss ska kännas så tryggt som möjligt. Läs mer här

Sök Meny

Verkstad i Nyköping

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och reparerar din bil. Hos oss får du direktkontakt med en Personlig Servicetekniker. Vi tror att det ger en bättre och renare kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har du ingen Personlig Servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0155-752 00


Boka ditt verkstadsbesök enkelt via vår webbokning via länkarna nedan:

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Pontus Andersson

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 78

pontus.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Wiktor Westas

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 79

wiktor.westas@skobes.se

Personlig presentation

Samuel Axelsson

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 63

samuel.axelsson@skobes.se

Personlig presentation

Sam Arwinge

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 74

sam.arwinge@skobes.se

Personlig presentation

Rasmus Hallqvist

Andon Volvoteamet

0155-752 67

rasmus.hallqvist@skobes.se

Personlig presentation

Peter Johansson

Transportbilstekniker

0155-752 66

peter.johansson@skobes.se

Personlig presentation

Emil Nord

Transportbilstekniker

0155-752 75

emil.nord@skobes.se

Personlig presentation

Marcus Johansson

Personlig Servicetekniker Ford

0155-752 70

marcus.johansson@skobes.se

Personlig presentation

Anders Steen

Personlig Servicetekniker Renault

0155-752 33

anders.steen@skobes.se

Personlig presentation

Jimmy Norberg

Personlig Servicetekniker Renault

0155-752 71

jimmy.norberg@skobes.se

Personlig presentation

Jonas Adolfsson

Personlig Servicetekniker Renault

jonas.adolfsson@skobes.se

Personlig presentation

Peter Nahlbom

Personlig Servicetekniker Volvo

peter.nahlbom@skobes.se

Personlig presentation

Bo Gustafsson

Interntekniker

bo.gustafsson@skobes.se

Personlig presentation

Marcus Gustavsson

Interntekniker

marcus.gustavsson@skobes.se

Personlig presentation

Morgan Wirendal

Glastekniker

0155-752 65

morgan.wirendal@skobes.se

Personlig presentation

Markus Eklund

Verkstadscoach Volvo

0155-752 68

markus.eklund@skobes.se

Personlig presentation

Tove Ståhl

Verkstadscoach Ford / Renault

0155-752 42

tove.stahl@skobes.se

Personlig presentation

Henrik Nagy

Kundrelationsansvarig

0155-752 30

henrik.nagy@skobes.se

Personlig presentation

Sandra Lind

Administratör

Personlig presentation

Mats Kjäll

Servicechef

0150-733 13

mats.kjall@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik