Verkstad i Vetlanda

På alla Skobes anläggningar finns välutrustade verkstäder och specialutbildade servicetekniker som servar och reparerar din bil. Hos oss får du direktkontakt med en Personlig Servicetekniker. Vi tror att det ger en bättre och renare kommunikation och förenklar för dig när du slipper gå omvägen via en tredje person när du ska lämna och hämta din bil.

Har du ingen Personlig Servicetekniker så går det bra att ringa vår växel så hjälper de er att bli kopplad till rätt person. Växelnummer: 0383-596 00

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Philip Karlsson

Personlig Servicetekniker Volvo

0383-596 10

philip.karlsson@skobes.se

Personlig presentation

Tobias Lundvall

Personlig Servicetekniker Volvo

0383-596 25

tobias.lundvall@skobes.se

Personlig presentation

Carl Hanzén

Personlig Servicetekniker Renault (tjänstledig)

0383-596 02

carl.hansen@skobes.se

Personlig presentation

Daniel Jonsson

Personlig Servicetekniker Ford / Volvo

0383-596 26

daniel.jonsson@skobes.se

Personlig presentation

Simon Teglert

Personlig Servicetekniker Volvo

0383-596 08

simon.teglert@skobes.se

Personlig presentation

Srdjan Suvejkic

Verkstadscoach

0383-596 27

srdjan.suvejkic@skobes.se

Personlig presentation

Roger Sixtensson

Verkstadschef
Kundrelationsansvarig

0383-596 20

roger.sixtensson@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik