Vald anläggning:
Telefon: 0155-752 00
Öppet idag: Bilhall 09.00 - 18.00
Alla öppettider

Öppettider och kontaktinfo

Bilverkstad med personlig servicetekniker

På Skobes bilverkstad i Nyköping är vi servicetekniker, men detektiv och problemlösare skulle vara en väl så passande titel. Med ständigt nya bilmodeller får vi utveckla vår kunskap, därför har vi personal som är speciellt utbildade inom Volvo, Ford, Renault och Dacia.

Personlig servicetekniker

Vi har ynnesten att jobba med vår passion, och till dig som kund vill vi på bilverkstaden i Nyköping erbjuda en Personlig servicetekniker som servar dig och din bil. Vi ger dig ett personligt bemötande när du lämnar in din bil. För att göra det så enkelt som möjligt för dig som kund är det samma person som sköter allt med din bil, både reparation, service och det administrativa. Har du frågor är den personen den enda du behöver prata med.

Inga omvägar för nöjda kunder

På bilverkstaden i Nyköping försöker vi att inte komplicera saker och ting i onödan. Med en Personlig servicetekniker kan vi erbjuda rak och enkel kommunikation – utan omvägar. Vi hoppas att vi kan välkomna dig till oss på Skobes i Nyköping! Här får du ett bra bemötande och du kan tryggt lämna din bil i våra händer.

För att kontakta din bilverkstad i Nyköping:

Ring vår växel på 0155-752 00 så blir Du kopplad till rätt person.

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Pontus Andersson

Volvotekniker

 0155-752 78

 pontus.andersson@skobes.se

Personlig presentation »

Wiktor Westas

Volvotekniker

 0155-752 79

 wiktor.westas@skobes.se

Personlig presentation »

Samuel Axelsson

Volvotekniker

 0155-752 63

 samuel.axelsson@skobes.se

Personlig presentation »

Rasmus Hallqvist

Akutbilstekniker Volvo

 0155-752 67

 rasmus.hallqvist@skobes.se

Personlig presentation »

Anders Steen

Renaulttekniker

 0155-752 33

 anders.steen@skobes.se

Personlig presentation »

Jonas Adolfsson

Renaulttekniker

 0155-752 69

 jonas.adolfsson@skobes.se

Personlig presentation »

Jimmy Norberg

Renaulttekniker

 0155-752 71

 jimmy.norberg@skobes.se

Joakim Lindberg

Fordtekniker

 0155-752 61

 joakim.lindberg@skobes.se

Personlig presentation »

Marcus Johansson

Fordtekniker

 0155-752 70

 marcus.johansson@skobes.se

Personlig presentation »

Peter Johansson

Transportbilstekniker

 0155-752 66

 peter.johansson@skobes.se

Personlig presentation »

Emil Nord

Transportbilstekniker

 0155-752 75

 emil.nord@skobes.se

Personlig presentation »

Morgan Wirendal

Glastekniker

 0155-752 65

 morgan.wirendal@skobes.se

Personlig presentation »

Sam Arwinge

Volvotekniker

 0155-752 74

 sam.arwinge@skobes.se

Personlig presentation »

Sandra Lind

Administratör (Föräldraledig)

Personlig presentation »

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik