Information Covid-19 - Av omtanke om din och vår hälsa har vi infört extra försiktighetsåtgärder för att ditt besök hos oss ska kännas så tryggt som möjligt. Läs mer här

Sök Meny

Bilverkstad med Personlig Servicetekniker

På Skobes bilverkstad i Nyköping är vi servicetekniker, men detektiv och problemlösare skulle vara en väl så passande titel. Med ständigt nya bilmodeller får vi utveckla vår kunskap, därför har vi personal som är speciellt utbildade inom Volvo, Ford, Renault och Dacia.

Personlig servicetekniker

Vi har ynnesten att jobba med vår passion, och till dig som kund vill vi erbjuda en Personlig servicetekniker som servar dig och din bil. Vi ger dig ett personligt bemötande när du lämnar in din bil. För att göra det så enkelt som möjligt för dig som kund är det samma person som sköter allt med din bil, både reparation, service och det administrativa. Har du några frågor är den personen den enda du behöver prata med.

Inga omvägar för nöjda kunder

Vi försöker att inte komplicera saker och ting i onödan. Med en Personlig servicetekniker kan vi erbjuda rak och enkel kommunikation – utan omvägar. Hos oss får du ett bra bemötande och du kan tryggt lämna din bil i våra händer.

Välkommen till oss på Skobes i Nyköping.

Kontakta oss så hjälper vi dig!

Pontus Andersson

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 78

pontus.andersson@skobes.se

Personlig presentation

Wiktor Westas

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 79

wiktor.westas@skobes.se

Personlig presentation

Samuel Axelsson

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 63

samuel.axelsson@skobes.se

Personlig presentation

Sam Arwinge

Personlig Servicetekniker Volvo

0155-752 74

sam.arwinge@skobes.se

Personlig presentation

Rasmus Hallqvist

Andon Volvoteamet

0155-752 67

rasmus.hallqvist@skobes.se

Personlig presentation

Anders Steen

Personlig Servicetekniker Renault

0155-752 33

anders.steen@skobes.se

Personlig presentation

Jonas Adolfsson

Personlig Servicetekniker Renault

jonas.adolfsson@skobes.se

Personlig presentation

Jimmy Norberg

Personlig Servicetekniker Renault

0155-752 71

jimmy.norberg@skobes.se

Personlig presentation

Marcus Johansson

Personlig Servicetekniker Ford

0155-752 70

marcus.johansson@skobes.se

Personlig presentation

Peter Johansson

Transportbilstekniker

0155-752 66

peter.johansson@skobes.se

Personlig presentation

Emil Nord

Transportbilstekniker

0155-752 75

emil.nord@skobes.se

Personlig presentation

Morgan Wirendal

Glastekniker

0155-752 65

morgan.wirendal@skobes.se

Personlig presentation

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår
FAQ

Hej!

Det verkar som det är första gången du besöker vår hemsida.

Då är du varmt välkommen till Skobes, som är det självklara valet för det totala bilägandet. Förutom att vi säljer nya och begagnade bilar, erbjuder vi även biluthyrning, prisvärd bilvård samt bilverkstad och däck mm!

Välj ort nedan:

  • Flen
  • Högsby
  • Katrineholm
  • Kisa
  • Motala
  • Nyköping
  • Oskarshamn
  • Tranås
  • Vetlanda
  • Vimmerby
  • Västervik